UN MikkeliSUUR-SAVON
 
SINIBARETIT RY
Savonlinna nato

Toimintamme tarkoitus:

  • Säännöllinen yhteydenpito jäsenkuntaan
  • Maanpuolustushengen ylläpito
  • Jakaa tietoa kansainvälisestä rauhanturvatoiminnasta
  • Sotiemme veteraanien ja Sotainvalidien avustaminen
  • Osallistuminen maanpuolustustilaisuuksiin ja yhteydenpito
    muihin maanpuolustusjärjestöihin
  • Osallistua Rauhanturvaajaliiton järjestämiin tilaisuuksiin
  • Osallistua tai järjestää kilpailuja muiden reserviläisjärjestöjen kanssa
  • Kokoontuminen kuukausittain sekä yhteisten tilaisuuksien ja retkien järjestäminen jäsenistölle
  • Suorittaa varainhankintaa erilaisin järjestyksenvalvonta ja talkootehtävien muodossa
Kaikki rauhanturvaamistehtävissä palvelleet henkilöt ovat tervetulleita tähän meidän yhteiseen järjestöön, yhteisten kokemusten ja muistojen merkeissä.
Yhdistyksessä on n.200 jäsentä ja jäsenmaksu on 35 euroa, sisältäen kuusi kertaa vuodessa ilmestyvän Rauhanturvaaja- lehden ym.


etusivulle
tapahtumakalenteri
jäsenhakemuslomake
kuvia
tuloksia
linkit

Yhdistyksen toimihenkilöt vuonna 2018-2019

Yhdistyksen osoite: Suur-Savon Sinibaretit Ry, Pihlajatie 22 B, 50130 Mikkeli, Internet-sivut osoitteessa:http://koti.mbnet.fi/ssavsb/index.html
Puheenjohtaja
Jan-Aulis Hiltunen
050-5675867 jan.aulis.hiltunen@luukku.com
Varapuh.joht. / Koulvast.
Ilkka Järvinen
050-5242026ilkka.jarvinen(at)surffi.fi
Sihteeri
Jaakko Estola
0400-692777jaakko.estola@pp.inet.fi
Rahastonhoitaja
Jouko Muhonen
050-538 3015jouko.muhonen@surffi.fi
Jäsen / nettisivut
Raimo Ruhanen
0500-554500raimo.ruhanen@luukku.com
Jäsen
Pentti Kuva
050-918 3165foto.kuva@surffi.fi
Jäsen
Pauli Muhonen
0500-655370pali.muhonen@gmail.com
Jäsen/Juva/Vetvast.
Fabricius Rainer
050-3679109rainerf@suomi24.fi
Jäsen/S:linna
Pertti Silvennoinen
015-442124
Jäsen/Anttola
Roikonen Ari
040-5604191ari.roikonen@gmail.com
Jäsen
Anssi Halonen
0400-205384anssikh85@gmail.com
Varajäsen
Tero Laukkarinen
050-593 8049laukkarinentero@hotmail.com
Varajäsen
Reijo Hokkanen
050-525 4439reijo_hokkanen@luukku.com
Savonlinnan edustaja
Erkki Kuuramaa
050-4988839ekikuuramaa@gmail.com
Veteraanivastaava
Rainer Fabricius
050-3679109rainerf(at)suomi24.fi
Jäsenvastaava
Martti Koponen
044-3233219 sssbjasen(at)gmail.com
Ammuntajaos
Seppo Thure
050-532 1232 boordi@luukku.com
Raimo Ruhanen
0500-554500 raimo.ruhanen@luukku.com
Toiminnan tarkastajat
Tauno Laakso
0400-259183 tane.laakso@luukku.com
Kauko Tegelberg
0400-251760 kauko.tegelberg@juvan-arkki.fi
Raimo Ruhanen ©